Verseny neve: XXIII. SZARVASI KENUMARATON

Verseny szervezője: Cervinus Teátrum Művészeti Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft.

Időpontja: 2020. augusztus 1. szombat, 8:00 – 15:00

Helyszín: KAJAK-KENU CLUB SZARVAS

Táv: 21 km, ebből 1,1 km szárazföldi szakasz

Kategóriák: Amatőr 3 és 4, Profi 3 és 4, Családi 3 és 4, Cég-szervezet 4, Dragon 4, SUP és Outrigger

Nevezési díj: előzetes regisztrációval 3.000,- Ft / fő, helyszínen 3.500,- Ft / fő

Kapcsolat: +36-66-311-464

Webwww.szarvasikenumaraton.hu

Facebookhttps://www.facebook.com/kenumaratonszarvas/

E-mailkenumaratonszarvas@gmail.com

Kenumaraton huszonkettedszer

Az elmúlt hétvégén került megrendezésre a XXII. Szarvasi Kenumaraton. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Kis Gábor olimpiai bajnok vízilabdázó, valamint Babák Mihály, Szarvas város polgármestere.

Az indulók száma idén 175 fő volt (ebből 109 férfi, 66 nő), ez jelentős növekedés a tavalyi 133 főhöz képest. Az induló egységek száma 46 volt, ebből 31 kenu, 8 SUP, 4 outrigger, 2 sárkányhajó és 1 eszkimó kajak.

A legidősebb résztvevő a 63 éves szarvasi Csépai Pál, még a legfiatalabb a 8 éves szarvasi Ardai Virág volt.

Az abszolút győztes – egyben címvédő – csapat 1:57:06-os idővel a Szitó Szabolcs, Vajda Béla, Szabó Gábor, Bíró Zoltán alkotta négyes.

Eredmények:

Profi 4 kategória: 1. Címvédők (Szitó Szabolcs, Szabó Gábor, Vajda Béla, Bíró Zoltán) 1:57:06, 2. Burvány (Détár Előd, Balázs Tibor, Kálmán András, Nyerges Richárd) 2:01:02, 3. Keleti Blokk (Nyerges Miklós, Markovics Ábel, Szeverényi Ádám, Kmotricza Igor) 2:06:58, 4. Nincsen Csoda, Csak Munka Van Team (Novák István, Dombai Mihály, Novák Zalán Levente, Szabó Balázs) 2:16:02, 5. NAVY Team Lipták András, Csapó Szilárd, Bodrogközi László, Molnár Gábor) 2:57:18.

Cég/szervezet kategória: 1. Fish (Szín Zsolt, Kovács László, Szopka Róbert, Gábos Árpád) 2:24:02, 2. Liget Hotel (Tímár Tünde, Zuberecz Éva, Szitó Zsuzsa, Maczik Péter) 2:30:24, 3. Anchor (Litauszki Ádám, Balog Béla, Hegedűs Tibor, Zahorecz György) 2:32:06, 4. HAKI (Tóth Flórián, Gyalog Gergő, Nagy Zoltán, Havasi Máté) 2:41:25, 5. Oryza (Reile Tamás, Gulyás Krisztián, Kovács Tamás, Fulajtár Mónika) 2:54:02, 6. TRX Szarvas (Bóka Bernadett, Korbely Szilvia, Megyik Anna, Hanyecz Bence) 3:45:38.

Amatőr 3 kategória:  1. TATRATEAm (Fábián Judit, Dr. Kruchió Tamara, Metzger Tibor) 2:56:21, 2. Gépész (Kiszel Tamás, Szabó András, Schmidt Krisztián) 3:29:53, 3. Matuzsálem (Csekő Nikolett, Csekő Imre, Roszik Miklós) 3:45:27, 4. SZIL (Kovács Béla, Rékasi Zsolt, Váczi István) 3:53:03.

Amatőr 4 kategória: 1. Fantasztikus Négyes (Kondacs Mihály, Kondacs Attila, Szlovák Balázs, Váncsodi Norbert) 2:07:54, 2. Old Dragon Boys (Csépai Pál, Sztruhár Gábor, Bogár Gábor, Bakula Pál) 2:16:00, 3. Sendülüdű (Medvegy Zalán, Somogyi Róbert, Kalocsai Levente, Pálfi Gellért) 2:20:20, 4. Bacardi (Kiszely Zoltán, Szrnka Gábor, Kohut Gábor, Altmann Roland) 2:24:31, 5. Anyahajó (Détár Levente, Kondacs Sarolta, Reszt Károly, Varga Adrienn) 2:32:25, 6. Egylányháromfiú (Megyeri Mihály, Gábriel Anna, Galántai János, Bencsik Gábor) 2:48:23, 7. Uborka (Dékán Klára, Dóczi Lajos, Klimaj György, Kerekes Olga) 3:08:12.

Családi 3 kategória: 1. XY (Ardai Péter, Ardai Virág, Zalán Csaba) 2:31:33, 2. Zénó (Gerák Miklós Péter, Árvai Anikó, Gerákné Árvai Zsuzsanna) 3:52:13.

Családi 4 kategória: 1. Szedervárry (Szabó Géza, Szabó Attila, Szabó Csaba, Szabó Tétény) 2:17:24, 2. Fantasztikus Négyes (Lang Zsuzsanna, Bánáti Anita, Bánáti Balázs, Bánáti Benedek) 2:26:00, 3. Napkelet (Szatmári Magdolna, Tamás György, Hornung Péter, ???) 3:29:59, 4. Csíkos Csapat (Roszik Mihály, Nickl Erika, Roszik Júlia Ida, Roszik Emília Zsóka) 3:34:41.

Dragon 4 kategória: 1. Hídromboló (Varga Zsuzsanna, Fehér Balázs, Angelmayer Éva, Kövesdi Oszkár) 2:11:30, 2. Streichhölzer Gruppe (Jelen Pál, Szirony Zsolt, Ambrus Gyula, Venásch Zsolt) 2:32:50, 3. Dragon Spirit (Czingli Viktória, Krúzs Gabriella, Szalontay Ibolya, Varga Márta) 2:32:55.

SUP – Szivornya fordulóval: Kiszel Zoltán 4:30:02, Szerletics Kamilla 3:39:29, Rucz Adrienn 3:39:29, Petrovicsné Bertók Brigitta 3:20:33, Szigeti Anna 3:20:33, Varga Ferenc 3:20:33, Rágyanszki Csaba 3:20:33, Radics Ferenc 3:20:33.

Outrigger: páros: Muka Péter, Kósa Rita 1:22:27, Kucsera Ágota, Sinkóné Ördög Andrea 1:48:26, egyes: Ördög Katalin 1:47:11, Ring Jodo 1:40:47.

Eszkimó kajak (versenyen kívül): Pálmai Gábor 2:18:13.

Sárkányhajó – Szivornya fordulóval: NKM SZVE VASárkányOK – Szeged (Tóth József, Fincur Ádám, Stefán Viktória, Ábrahám Tibor, Ábrahám Tiborné, Bakó Máté, Beeh Cristoph, Busa Róbert, Csaba Katalin, Gyuris Csaba, Gyurisné Irén, Kovács Erika, Magyar Ilona, Pálmai Éva, Patócs Petra, Simon Melinda, Stefánné Anikó, Stutzmann Ádám, Szatmári József) 1:13:35, KÖRÖS DRAGON SE – Szarvas (Petrás Rebeka, Skorka Zoltán, Szénási Mária, Hernádi Noémi, Kiss Brigitta, Borbély László, Kasnyik Antal, Kiss Ágnes, Benke Ivett, Ignéczi Lilla, Bíró Marianna, Árvai Mariann, Ábrahám Andrea, Vajgel Györgyi, Kasuba Márta, Rózsa Málna, Benke Noa, Kohut Zsuzsanna, Hornok László, Kiss István, Nagyházi Dezső, Nagyházi Éva, Nagyházi Sára) 1:32:43.

Szervezés: Cervinus Teátrum Művészeti Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft.

Támogatók: Szarvas Város Önkormányzata, Szarvas-Fish Kft., Penta Drink, Kamilla Reformház, Fazekas Nyomda, Anchor, Kajak-Kenu Vízisport és Szabadidő Klub, Szarvasi Polgárőrség, The Deer Wood, Nabago Szolgáltató és Tanácsadó Kft., Napestig.

Szervezés: Altmann Roland, Csasztvan András, Csasztvan Béla, Szigeti Anna, Tőkés-Szeljak Gabriella, Fábián Judit, Tóth Péter, Litauszki Sára, Budai Károly, Nyári Mihály, Kovácsik Linda, Szín Réka, Strassbuger Vanda, Lajtos Krisztina.

Speaker: Fonád Zoltán.

Vízimentők: Új Berta, Új Sára, Fonád Zsombor.

Mentőtiszt: Lázár Viktor.

Hajós kíséret: Bohus Béla, Lustyik Gábor, Szűcs Mihály.

Helyszín biztosítás: Szűcs Mihály, Bány Péter (Kajak-Kenu Vízisport és Szabadidő Klub – Szarvas).

Útvonal biztosítás: Megyeri Mihály, Varga András, Pályi Bálint, Ugrai Zsigmond.

Kenuk biztosítása: Kajak-Kenu Vízisport és Szabadidő Klub – Szarvas.

Étkezés: Szarvasi Gyermekélelmezési Nonprofit Kft., Szarvas Cipó Kft., Fruit Duó Kkt.

Grafika: Zsada – Kecskeméti Noémi.

Pólók: 4PRO Kft., Polonium.

Érmek, kupák, szalagok, relikviák: Sportérem Kft., HAZERDESIGN, Bor & Gravír Szarvas, ADGIFT.

Média: BEOL, Rádió 1, Newjság, Békés Megyei Sport Extra, Rádió Szarvas, Körös TV.

Fotó & Videó: Different View Production, N & V Record.

 

Forrás: http://www.szarvasihet.hu/2019/08/06/kenumaraton-huszonkettedszer/

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás