Megdőlt a rekord, százegyen eveztek Szarvason

Összesen százegy versenyző indult el az idei, egyben 20. Kenumaratonon szombaton Szarvason. Az egyik legismertebb helyi sporteseményen megdőlt az elmúlt húsz év pályacsúcsa: a főként váciakból álló, profi négyfős csapat 1 óra 54 perc alatt ért be a célba. A maratonra több kategóriában is lehetett nevezni: megkülönböztették a családi (3-4 személyes), az amatőr (2-3-4 személyes) és a profi (3-4 személyes) indulókat.

Az elrajtoló versenyzőkre huszonöt hajó jutott. Közülük legtöbben kenuval (23 hajó) tették meg a huszonegy kilométeres távot, de volt aki kajakkal, és volt aki SUP-al (leginkább egy szörfdeszkára hasonlító eszköz) szállt vízre. A maratoni távból négy kilométert a Hármas-Körösön, tizenhatot a holtágon, 1,1 kilométert pedig a szárazföldön kellett megtenni a résztvevőknek. A mezőny a Kajak-Kenu Clubtól indult a szivornyák irányába, az élő Körösre átevezve. A szentandrási duzzasztónál fordultak a versenyzők, ahonnan a Körös-gáton át tértek vissza a Holt-Körösre. A cél ugyancsak a klubnál volt kijelölve.

– Örömmel láttuk, hogy nemcsak szarvasiak indultak, hanem sokan érkeztek az ország többi részéről, többek között például Vásárosnaményból is. A verseny kétharmadában optimális kenus idő volt. Délelőtt elkerült bennünket a rekkenő hőség, nem tűzött a nap, sőt, enyhe szél is fújt – fogalmazott Altmann Roland, a maratont szervező cég, a Cervinus Teatrum Művészeti Nonprofit Kft. munkatársa, egyben a rendezvény főszervezője. – Majd jó hangulatban telt a verseny akkor is miután dél körül megérkezett a kánikula. Ezt követően sem történt semmilyen incidens, és napszúrást sem kapott senki.

Végül minden kenus célba ért, igaz eltérő menetidővel. A legutolsó csapatnak több mint négy órára volt szükség, hogy elérje a célvonalat. De nemcsak a menetidő változott, a korosztály is rendkívül sokszínű volt: a legidősebb induló hatvannégy éves volt, a legfiatalabb pedig hét. A két végletet képviselő különdíjban részesült.

A főszervező felelevenítette a verseny után, hogy a kezdetekkor rengeteg induló nevezett a kenumaratonra. Volt olyan év, amikor 65-70 hajó is vízre került, s több mint kétszáz nevező evezett a célig.

– Majd következett egy olyan időszak, amikor visszaesett a lelkesedést a verseny iránt, de úgy érzem az elmúlt években ismét szárnyra kapott a verseny. Már tavaly is többen voltak mint az azt megelőző évben, és idén is szép számmal érkeztek hozzánk. Minden erőnkkel azon dolgozunk, hogy a kenumaraton ismét visszanyerje régi fényét.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.